Araf İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri A.Ş Belgelendirme Merkezi

Hakkımızda

Araf İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Anonim Şirketi, 28.07.2016 tarihinde Türkiye genelinde İş sağlığı ve güvenliği alanında yetkilendirilmiş kurum, Mesleki Yeterlilik Belgesi veren Sınav ve Personel Belgelendirme kurumu,  A tipi Muayene Kuruluşu, Deney ve Kalibrasyon Laboratuarı olma amaçları ile varolmuş ve güçlü öz sermayesi ile Türk Ticaret hayatında yerini almıştır.

             Araf  İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri  Anonim Şirketi, 01.11.2016 tarihinde  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2524  Belge numarası ile İş sağlığı ve güvenliği alanında yetkilendirilmiştir. Araf, İş Sağlığı ve güvenliği alanında halen Bartın, Karabük, Zonguldak, Bolu ve Düzce illerinde faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere hizmet sunmaktadır. Kuruluşumuz, özellikle alanında kurumsallaşmış büyük ölçekli firmaların tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir.

             Kuruluşumuz 17.08.2017 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu olmak için TSE EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme sistemi kurulum ve akreditasyon çalışmalarına başlamıştır . Yoğun ve meşakkatli bir çalışma sonucunda , Kuruluşumuz TÜRKAK Yönetim Kurulu tarafından 27.02.2019 tarihinde 227 Sayılı Karar ve AB-292-P Dosya Numarası ile TS EN ISO /IEC  17024:2012 Standardına göre akredite olmuştur . TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluşumuz ,  MYK Yönetim Kurulunun 19.06.2019 tarihli ve 2019/80 sayılı kararı ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-218 kodu ile yetkilendirilmiştir . Türkiye genelinde ülkemizin kalifiye personel eksikliğini gidermek üzere çalışan Sınav ve Belgelendirme Kuruluşumuz hizmetlerine halen devam etmektedir .

Hemen akabinde TSE EN ISO/IEC 17020 Muayene Kuruluşu sistem kurulum ve akreditasyon çalışması başlamış olup, 2020 yılı sonuna kadar da bu çalışmanın tamamlanmasını hedefliyoruz .

Kuruluşumuz, Türkiye'mizin geleceğine güvenmektedir. Güçlü öz sermayesini her geçen gün büyüyen insan kaynaklarına aktarmakta olup , alanında uzman mühendis, doktor, hemşire, teknik personel yetiştiren bir okul haline gelmiştir. Amaçlarımız arasında bizce en değerli olanı insana yapılan yatırımdır .